Tkaniny poliestrowe

Czym są tkaniny poliestrowe?

Poliester jest to włókna wytwarzane z topienia się granulatu politereftalanu etynelu. Ropa naftowa również posiada swój udział w procesie tworzenia tkaniny. Tkanina jest surowcem syntetycznym, czyli takim, który nie posiada żadnych związków naturalnych.

Poliester jest tańszym zamiennikiem różnych materiałów, za czym stoi różnorodność splotów oraz gatunków. Można spotkać się z takim określeniem jak: bawełna poliestrowa lub jedwab poliestrowy. Poliester na metry jest powszechny na całym świecie, jednak nie zastąpi swoimi korzystnymi właściwościami tkanin naturalnych. Najmniej pożądaną cechą jest brak higroskopijności, przez co tkanina nie oddycha. Może doskwierać pocenie się lub klejenie do ciała. Największą zaletą opisanej tkaniny jest mała gniotliwość. Odzież wyprana  może być od razu nałożona na ciało, ponieważ włókna idealnie prostują się podczas suszenia.

Tkaniny poliestrowe - sklep internetowy:

Posiadamy szeroką gamę kolorystyczną oraz wiele modnych wzorów. Znajdziecie printy od znanych projektantów mody, wiele kwiatowych wzorów oraz inne modne ilustracje.
Poliester na metry posiada szerokie zastosowanie w szyciu odzieży lekkiej. Sprawdzi się jako sukienki, bluzki, koszule, spódniczki.

Materiały poliestrowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i podatnością na barwienie i drukowanie. Dzisiejsze tkaniny poliestrowe często potrafią dobrze imitować tkaniny naturalne. Podatność na barwienie i druk jest bardzo dużą zaletą, która pozwala na ciekawe oraz oryginalne wykończenie, które w przypadku odzieży będzie wyróżniało nas z tłumu, a w przypadku np. pościeli będzie wspaniale upiększało wygląd sypialni. Poliester jest materiałem, który posiada naprawdę szeroki zakres zastosowań. Tkanina poliestrowa to jedna z ważniejszych możliwości wykorzystania poliestrów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii tkaniny poliestrowe wyróżniają się dużą przyjemnością dotyku oraz wysoką jakością.

Bemax to również hurtownia tkanin poliestrowych.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password