Tkaniny koronki i gipiury

Tkaniny koronki i gipiury

Materiał koronka inaczej ażurowe plecionki z różnego rodzaju nici najczęściej lnianych, bawełnianych, wiskozowych lub poliestrowych. Używane w produkcji wyrobów ludowych a także ślubnych czy ubraniowych.

Gipiura często mylona jest z haftem, ponieważ rzeczywiście są do siebie bardzo podobne. Walorem gipiury na metry są duże oczka oraz wypukły wzór reliefowy.

Tkanina koronka oraz gipiura na metry mają  naprawdę szeroki zakres zastosowań. Szczególnie modne stają się w sukniach ślubnych, tkaniny koronkowe na sukienki wieczorowe, koktajlowych sukienkach, a nawet koszule na co dzień w formie bardziej eleganckiej. Szczególną uwagę trzeba poświęcić przy prasowaniu oraz praniu. Koronka tkanina oraz materiał gipiura powinny być prane w chłodnej wodzie bez dodatków silnych detergentów. Prasowanie powinno odbywać się w najniższej temperaturze. Jeśli np. czarna koronka na metry jest z włókien syntetycznych, trzeba dodatkowo użyć bawełnianej ściereczki, przez którą zostanie wyprasowana.

Koronki stały się niezwykle popularne ze względu na swój atrakcyjny i ciekawy wygląd, który przykuwa uwagę. Materiał koronka posiada ciekawą specyfikę - może być zarówno zwykłym elementem wystroju domu w postaci obrusu czy firany, a może być również elementem bielizny. W naszym sklepie do nabycia jest tkanina koronka - gipiura na metry. Tak jak wszystkie materiały, tak również koronki wybieramy tylko od sprawdzonych producentów, ponieważ jakość oraz zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password