Tkaniny żakardowe

Tkaniny żakardowe lub żakardy to tkaniny o bardzo bogatym wzornictwie jedno lub wielokolorowe. Żakardy charakteryzują się wielorakością kolorowych nitek. Nasza Hurtownia z tkaninami żakardowymi oferuje szeroki zakres tego typu tkanin. Wyróżniają się one niezwykle interesującym, eleganckim wyglądem. Powstają na krosnach, których metoda działania oparta jest o mechanizm Żakarda, który został wynaleziony przez francuza Josepha Jacquarda na początku XIX wieku. Opisana technika umożliwia wykonanie wielu wzorów.  Tkanina żakardowa to doskonały, wysokojakościowy materiał, który świetnie sprawdzi się do wykonania różnego rodzaju ozdób materiałowych, a czasami różnego rodzaju odzieży, aczkolwiek jest to obecnie dosyć rzadkie zastosowanie tego typu materiału.

Materiał żakardowy dzielimy na: jednobarwny, wielobarwny, wielowątkowy, wieloosnowy oraz wielowarstwowy. Jednobarwna tkanina żakardowa to inaczej adamaszek. Tkanina żakardowa może być wykonana z różnych włókien zarówno naturalnych jak i syntetycznych. Najczęściej spotykane są bawełniane, chodź wiskoza żakardowa również jest najczęściej wyszukiwana przez klientów.

Żakard na metry to świetny wybór jeśli chodzi o wykonanie marynarek, kamizelek lub żakietów. Materiał pełni funkcję bardziej ozdobną - jest elegancki, zjawiskowy i potrafi być bardzo wygodny.

Żakard sprzedawany na metry posiada wiele zastosowań, nie tylko odzieżowych. Tkaniny żakardowe włoskie można spotkać w domach, a dokładnie jako ozdobne poszewki na poduszki lub inne dodatki.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password