Tkaniny akrylowe

Czym jest akryl?

Nasza hurtownia tkanin włoskich prezentuje również tkaniny akrylowe. Materiał ten jest włóknem syntetycznym, jednak coraz częściej przekonuje się do niego mnóstwo projektantów, klientów. Wbrew pozorom wygląda jak wełna, co bardzo często myli odbiorców.

Akryl materiał to popularna nazwa poliakrylonitrylu, czyli sztucznego włókna, powstającego na wskutek chemicznej reakcji zwanej polimeryzacją akrylonitrylu. Ze względu na niski koszt produkcji, tkaniny akrylowe cieszą się powodzeniem wśród producentów. Największą wadą akrylu jest brak przepuszczania powietrza, przez co nasza skóra nie oddycha, nie zatrzymuje również ciepła. Pomimo, że tkanina została głównie przyjęta jako włókno na  płaszcze, nie pełni ona swojej funkcji takiej jak ogrzewanie w chłodne dni. Ponieważ często ubrania z akrylu bywają bardzo dobrej jakości, ciężko odróżnić je od tych wykonanych prawdziwej wełny. Zaletą tkaniny akrylowej sklep jest brak gniecenia się oraz szybkie schnięcie. Sweterek, który został wyprany powinien w mgnieniu oka wyschnąć położony na płasko.  Tkanina ta jest niezwykle sprężysta, bardzo dobrze się układa i utrzymuje formę. Można spokojnie prać ją w wysokiej temperaturze wody. Jeśli chodzi o prasowanie, najlepiej nie prasować materiału w wysokiej temperaturze jak wszystkie inne syntetyki.

W swojej ofercie posiadamy dużo tkanin zawierających w składzie akryl z przeznaczeniem na płaszcze, sweterki lub modne bluzki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - tkanin akrylowych hurtownia.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password