Dzianiny

Czym jest dzianina?

Dzianina to materiał dziany, który został spleciony z rządków lub kolumn w niewielkie oczka. Włókna przędzy, którą stosuje się w dzianinie są bardziej elastyczne, dzięki czemu materiał rozciąga się we wszystkich kierunkach. Dzianina ma miękką i elastyczną strukturę. Może być dziana na dwa sposoby. Wykorzystuje się sploty rządkowe (np. jersey) lub kolumienkowe (np. tiul).

Wszystkie poniższe gatunki dzianin znajdą Państwo w naszej stacjonarnej hurtowni dzianin oraz w sklepie z dzianinami online.

Wyróżnia się kilka rodzajów dzianin:

1) JERSEY: Ma wyraźną prawą i lewą stronę. Może mieć różne grubości. Tworzy się z niego dresy, piżamy, T-shirty, bluzy.

2) POLAR: To dzianina wykonana z włókien poliestrowych. Jest bardzo ciepły. Służy do wykonywania odzieży funkcjonalnej, ale też domowych akcesoriów: np. kocy i poduszek.

3) INTERLOCK: To dzianina dwustronna, gładka po obu stronach. Lekka, rozciągliwa, sprężysta i miękka. Rozciąga się wszerz. Zachowuje kształt ubrania- innymi słowy „nie wypycha się”. Znajduje swoje zastosowanie w krawiectwie damskim i dziecięcym.

4) FROTTA: To „włochata”-pętelkowa dzianina, którą wykorzystuje się głównie do produkcji ręczników oraz szlafroków. Tworzona z naturalnych włókien bawełnianych.

5) ŚCIĄGACZ: Klasyczne, bawełniane lub wiskozowe wykończenie bluz, swetrów i spodni dresowych. Niezwykle elastyczny co sprawia, że zakończenie rękawów lub spodni się nie rozciąga.

6) TRYKOT: Może występować w różnych grubościach lub gęstościach splotu. Wykorzystywany w produkcji odzieży damskiej i męskiej (T-shirty, bluzy, piżamy, sukienki „tuby”, spodnie dresowe).

Co ważne sprzedajemy dzianiny na metry i w ilościach hurtowych.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password