Sztruks

Czym jest sztruks tkanina?

Sztruks to prążkowana tkanina bawełniana. Może być również wełniana lub jedwabna. Materiał ten zostaje wykorzystany najczęściej do garderoby wierzchniej, spodni, spódnic lub jako tkanina obiciowa do meli.

Materiał sztruksowy to gruba tkanina bawełniana (może być wełniana lub jedwabna) o prążkowanej powierzchni. Nazwa wywodzi się od niemieckiego słowa Struck, jednak na całym świecie materiał nazywany jest jako corduory. Runo tkaniny sztruksowej posiada mikrowłoski, które układają się w linie. Można spotkać materiał w szerokie albo bardzo wąskie prążki. Sztruks na metry jest niezwykle wytrzymały, przyjemny w dotyku i pięknie się układa. Sztruks bawełniany przepuszcza powietrze i posiada właściwości higroskopijne. Pranie powinno przebiegać w niskiej temperaturze najlepiej z dodatkiem płynu do płukania, aby zachować miękkość włókna. Gruby sztruks tkaninę powinno prasować się na lewej stronie, aby uniknąć odgnieceń. Proponujemy również prasowanie przez bawełnianą, gładką ściereczkę.

Bemax hurtownia posiada sztruks w swojej ofercie w rożnych wersjach kolorystycznych. Umożliwia to wybór wedle gustu klienta. Najbardziej sprawdza się na sezon jesień-zima jako modne uzupełnienie garderoby.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password