Tkaniny jedwabne

Czym jest tkanina jedwabna?

Tkaniny jedwabne produkowane były już w starożytnych chinach. Jedwab lub dokładniej przędza jedwabna wytwarzana jest z kokonów jedwabnika. Z tego powodu uzyskanie tkanin z jedwabiu nie było proste ani tanie.Przez ponad dwa tysiące lat Chiny były monopolistą w produkcji jedwabiu. Obecnie jedwab to najbardziej pożądany materiał tekstylny na świecie. Poprzez swoje doskonałe właściwości, jest produktem luksusowym.

Zwykle jedwabna tkanina charakteryzują się połyskiem, jednak można znaleźć jedwab morwowy na mtery, żorżety,szyfony oraz krepy. Jedwab zwykle jest cienki, wiotki i zwiewny ale bywają również jedwabie o wysokiej gramaturze w tkaninach żakardowych, dekoracyjnych lub obiciowych. Jedwabie w kategorii: tkaniny ubraniowe to przede wszystkim tkaniny bluzkowe i sukienkowe a także tkaniny ślubne.

Jedwabny materiał głownie sprawdzi się do uszycia odzieży lekkiej takiej jak: sukienki, bluzki, koszule. Jedwab sklep oferuje również gatunki, które nadadzą się do wykonania modnych ostatnio dodatków (czepki chroniące włosy, jedwabne gumki typu scrunchie, opaski na oczy do spania).

Pranie jedwabiu odbywa się wyjątkowo delikatnie, aby zachować właściwości materiału. Proponujemy przeprać go ręcznie w delikatnych detergentach typowych do jedwabiu. Suszyć najlepiej na płasko i prasować przez bawełnianą szmatkę w niskiej temperaturze.

Jedwab morwowy na metry znajdziesz na naszej stronie w różnych kolorach, wzorach oraz gatunkach. Najmodniejsze to jedwabie sygnowane.

W ramach szerokiej oferty naszej hurtowni znajdą Państwo materiały tego typu o najwyższej jakości, które zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password