Tkaniny bawełniane

Tkaniny bawełniane znane są od tysięcy lat. Egipcjanie znali bawełnę już 12 tys. lat p.n.e. Różne gatunki bawełny uprawiano w Ameryce Południowej i Indiach kilka tysięcy lat temu. Tkaniny bawełniane cenione są m.in. za właściwości tego naturalnego włókna. Bawełna jest przede wszystkim naturalna, przewiewna, miękka i miła w dotyku, oczywiście wykończenie, gramatura i zastosowanie również grają tutaj istotną rolę. Tkanina bawełniana doskonale spełnia się jako materiał na ubrania robocze jak i tkanina na bluzki, sukienki czy spodnie i żakiety. Nasz sklep internetowy z tkaninami bawełnianymi proponuje Państwu szeroki zakres produktów tego typu wykonanych ze starannością oraz odznaczających się wysoką jakością.

Czym jest bawełna?
Tkaniny bawełniane są najpopularniejsze w przemyśle tekstylnym. Wytwarzane są z włókien otaczających nasiona roślinny bawełny. Tkanina bawełniana jest wytrzymała na rozciąganie, jest odporna na wysoką temperaturę oraz posiada sporą higroskopijność. Grubsza zatrzymuje ciepło, natomiast cienka odpowiednio ochładza skórę. Przez niską sprężystość materiału, jest ona podatna na gniecenie. Tkanina bawełniana może być prasowana w temperaturze 150-180oC oraz można ją prać w ciepłej wodzie.

Tkaniny bawełniane na metry są sprzedawane w naszej hurtowni. Posiadamy szeroki asortyment począwszy od różnorodności w splotach, po szeroką gamę kolorystyczną. Nasz synonim to hurtownia tkanin bawełnianych – posiadamy ich tak wiele. Znajdą Państwo różnego rodzaju materiały bawełniane na metry: jeans, żakardy, koszulówki, jersey, dresówki lub różne mieszanki.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password