Dzianiny bawełniane

Czym są dzianiny bawełniane?

Dzianiny bawełniane to potoczna nazwa na dzianiny, które zostały utkane z nici bawełnianych i bawełna jest w dużej mierze ich głównym składnikiem. Zdarza się powszechnie, że do bawełnianego składu dzianin dodaje się 2-5% elastanu.

Do tego rodzaju dzianin zaliczyć możemy:

  • dzianiny swetrowe bawełniane, z których możemy wykonać miękkie i ciepłe swetry, którymi można się będzie otulić w czasie jesienno-zimowych wieczorów;

  • dresówki bawełniane z przeznaczeniem na dresy, czapki, kominy;

  • dzianiny prążkowane bawełniane, z których można stworzyć modne golfy lub sukienki „tuby”, które mimo swojego bardzo opiętego charakteru pozostaną po noszeniu w nienaruszonej formie, właśnie dzięki dodatkowi elastanu;

Dzianiny bawełniane z elastanem mają jeszcze jedną wielką zaletę...mianowicie nie trzeba ich prasować. Wystarczy po wyjęciu z pralki, dobrze je „strzepnąć”i rozwiesić do wyschnięcia.

Warto też podkreślić, że wszelkie bawełniane dzianiny wykorzystywane są również do szycia bielizny. Mamy tu na myśli biustonosze, różnego rodzaju majtki oraz bieliznę nocną- piżamy, koszulki, koszule nocne. Są to części odzieży ściśle przylegające do ciała, stąd też stawiając na swój komfort wybieramy je uszyte właśnie z dzianiny bawełnianej. Wspominana dzianina bawełniana oprócz swoich właściwości rozciągliwych, przyjemnych w dotyku jest również antyseptyczna.

Wszelkiego rodzaju dzianiny bawełniane, dzianiny swetrowe bawełniane, dresówki bawełniane, dzianiny prążkowane bawełniane, dzianiny bawełniane z elastanem można prać w pralkach automatycznych na 30-40 stopni, chyba, że producent odzieży zaleci inny sposób prania!!!

Pamiętajmy, że ściśle przestrzegając zaleceń konserwacji odzieży (prania, suszenia) przyczyniamy się do tego, że dana dzianina bawełniana będzie nam dłużej służyła.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password