Tkaniny wełniane

Czym jest tkanina wełniana?

Tkaniny wełniane wytwarzane były już w starożytności. Tkanina wełniana na garnitury i nie tylko, produkowana jest z sierści owiec, lam, wielbłądów, kóz, królików. Wysokogatunkowe wełny to: kaszmir, alpaka, moher, merynos lub szetland lub prążkowana tkanina wełniana. Tkaniny wełniane wysokogatunkowe są miękkie i ciepłe dlatego doskonale nadają się na płaszcze, kostiumy, garnitury i odzież zimową.

Wełniana tkanina posiada świetne właściwości. Najlepszą cechą jest doskonała izolacja, zatrzymuje ciepło między włóknami. Wełnę można nosić zimą oraz latem, ponieważ utrzymuje stałą temperaturę ciała.

Gruba tkanina wełniana na garnitury musi być prana zgodnie z etykietą producenta. Nie każda nadaje się do domowego czyszczenia, zdecydowanie lepszą opcją jest pralnia chemiczna. Jeśli zdecydujesz się na tkaninę wełnianą na kostiumy, można ją prać do 30C w specjalnym programie. Podobna sytuacja pojawia się w momencie prasowania, ponieważ cały proces musi być wykonany z czujnością. Najlepiej jeśli użyjesz lnianej lub bawełnianej ściereczki, przez którą będziesz prasować żelazkiem na najniższej temperaturze. Po wykonanej czynności, pozostaw płasko rozłożony materiał do czasu ostudzenia włókien.

W ramach szerokiej oferty naszego sklepu proponujemy tkaniny wełniane, krzyżówki, różnego rodzaju grube tkaniny wełniane oraz inne materiały tego typu o najwyższej jakości. Na rynku tkanin posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki temu jesteśmy w stanie starannie wyselekcjonować odpowiednie materiały, aby dostarczyć naszym klientom takie, które będzie cechowała wysoka wytrzymałość, przyjemna faktura oraz estetyczny wygląd.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password